o nas

Víte, odkud je vaše kytka a kdo ji vypěstoval?

Aneb proč poctivý kytky

Stejně jako u ovoce nebo zeleniny, byste měli znát původ květin, které kupujete. Většina květin se dnes totiž pěstuje v rozvojových zemích, kde často nejsou dodržovány základní podmínky důstojné, bezpečné a dobře placené práce. Proto pro vás v co největší možné míře připravujeme z dovozu ty květiny, jejichž certifikáty zaručují férový přístup k lidem, kteří je pěstují, a odpovědné chování k životnímu prostředí. Víc si o tom můžete přečíst třeba na stránkách Ekologického institutu Veronica
Nedílnou a hlavní součástí našeho sortimentu jsou tuzemské květiny, jejichž podíl se snažíme neustále zvětšovat a rozšiřovat jejich dostupnost během celého roku.

NEUSTÁLE SE SNAŽÍME VYLEPŠOVAT NÁŠ PROVOZ TAK, ABYCHOM ZA SEBOU ZANECHALI CO NEJMENŠÍ NEPOŘÁDEK. TAKŽE:

Důsledně třídíme všechen odpad, a to i při realizacích v terénu.

Vždy přednostně aranžujeme bez použití zelené floristické hmoty, která znamená masivní zátěž prostředí mikroplasty.

Při rozvozu květin do obchodů rovnou odvážíme rostlinný odpad zpět na farmu, kde ho kompostujeme, kompostem pak hnojíme. Snažíme se tak o maximálně uzavřený cyklus.

V karlínské prodejně a na farmě pečujeme o vermikompost, nahlédnout do něj mohou i zákazníci.

Šíříme osvětu a inspiraci nejen o poctivých kytkách a udržitelné floristice, ale také o jiných otázkách udržitelného a odpovědného života.

Optimalizujeme cesty autem a po Praze využíváme na rozvážení hojně také MHD.

Upřednostňujeme recyklované a recyklovatelné obaly a vzniku odpadů předcházíme, proto se vás při nákupu nejdřív zeptáme, zda potřebujete tašku a pokud potřebujete, dostanete recyklovanou papírovou.

Používáme dobíjecí baterie a úsporné žárovky. Elektrickou energii odebíráme výhradně z obnovitelných zdrojů.

Na konci dne vše důsledně vypínáme, takže nic nezůstává ani v tzv. stand-by režimu.

Snažíme se předcházet nadměrné spotřebě papíru – co jde, řešíme elektronicky. Papír používáme recyklovaný a tiskneme oboustranně.

Využíváme znovu krabice, v kterých nám chodí zboží. Tonery tiskáren odesíláme k recyklaci. Účtenky používáme ekologické, tzv. na modrém papíru.

Topení v prodejně zapínáme jen tehdy, když teplota klesne pod 16°C. Prospívá to květinám, životnímu prostředí i naší peněžence.

Na farmě používáme pouze přípravky povolené pro ekologické zemědělství, staráme se o zdraví půdy a zacházíme šetrně s vodou.

Znovu používáme plastikové květináčky, a tak se může stát (ačkoliv se snažíme, aby se to nestávalo), že na květináči najdete cedulku s názvem jiné rostlinky, než která v něm právě roste.

Výměnou za slevu na další nákup nám můžete odevzdat komponenty z našich adventních věnců, které nejdou zkompostovat. My jim vdechneme druhý život, za což nám poděkuje nejenom vaše i naše penězenka, ale i příroda!

 
 
 
Věříme, že kvůli pomíjivé kráse květin nestojí za to ničit přírodu a lidské životy a že jejich produkce musí přinášet radost a užitek, stejně jako je přináší konečnému zákazníkovi.
 
 
 
 
 
Vazba květin
Přejít nahoru