o nas

Víte, odkud je vaše kytka a kdo ji vypěstoval?

Aneb proč poctivý kytky

Stejně jako u ovoce nebo zeleniny, byste měli znát původ květin, které kupujete. Většina květin se dnes totiž pěstuje v rozvojových zemích, kde často nejsou dodržovány základní podmínky důstojné, bezpečné a dobře placené práce. Proto pro vás v co největší možné míře připravujeme z dovozu ty květiny, jejichž certifikáty zaručují férový přístup k lidem, kteří je pěstují, a odpovědné chování k životnímu prostředí. Víc si o tom můžete přečíst třeba na stránkách Ekologického institutu Veronica
Nedílnou a hlavní součástí našeho sortimentu jsou tuzemské květiny, jejichž podíl se snažíme neustále zvětšovat a rozšiřovat jejich dostupnost během celého roku.

NEUSTÁLE SE SNAŽÍME VYLEPŠOVAT NÁŠ PROVOZ TAK, ABYCHOM ZA SEBOU ZANECHALI CO NEJMENŠÍ NEPOŘÁDEK. TAKŽE:

Důsledně třídíme všechen odpad, a to i při realizacích v terénu.

Při rozvozu květin do obchodů rovnou odvážíme rostlinný odpad zpět na farmu, kde ho kompostujeme, kompostem pak hnojíme. Snažíme se tak o maximálně uzavřený cyklus. Na případné přebytky využíváme služeb svozu bioodpadu.

V žižkovské prodejně pečujeme o vermikompost, nahlédnout do něj mohou i zákazníci.

Šíříme osvětu a inspiraci nejen o poctivých kytkách a udržitelné floristice, ale také o jiných otázkách udržitelného a odpovědného života.

Optimalizujeme cesty autem a po Praze využíváme na rozvážení hojně také MHD.

Upřednostňujeme recyklované a recyklovatelné obaly a vzniku odpadů předcházíme, proto se vás při nákupu v obchodě nejdřív zeptáme, zda potřebujete tašku a pokud potřebujete, dostanete recyklovanou papírovou.

Používáme dobíjecí baterie a úsporné žárovky. Elektrickou energii odebíráme výhradně z obnovitelných zdrojů.

Na konci dne vše důsledně vypínáme, takže nic nezůstává ani v tzv. stand-by režimu.

Snažíme se předcházet nadměrné spotřebě papíru – co jde, řešíme elektronicky. Papír používáme recyklovaný a tiskneme oboustranně.

Využíváme znovu krabice, v kterých nám chodí zboží. Tonery tiskáren odesíláme k recyklaci. Účtenky používáme ekologické, tzv. na modrém papíru.

Topení v prodejně zapínáme jen tehdy, když teplota klesne pod 14°C. Prospívá to květinám, životnímu prostředí i naší peněžence.

Na farmě používáme přípravky povolené pro ekologické zemědělství, staráme se o zdraví půdy a zacházíme šetrně s vodou.

Znovu používáme plastikové květináčky, a tak se může stát (ačkoliv se snažíme, aby se to nestávalo), že na květináči najdete cedulku s názvem jiné rostlinky, než která v něm právě roste. Zbyde-li vám po výsadbě nějaký nepoškozený „plasťák“, můžete ho u nás v obchodě odevzdat k dalšímu použití.

Výměnou za slevu na další nákup nám můžete odevzdat komponenty z našich adventních věnců, které nejdou zkompostovat. My jim vdechneme druhý život, za což nám poděkuje nejenom vaše i naše penězenka, ale i příroda!

 
 
 
Věříme, že kvůli pomíjivé kráse květin nestojí za to ničit přírodu a lidské životy a že jejich produkce musí přinášet radost a užitek, stejně jako je přináší konečnému zákazníkovi.
 
 
 
 
 
Vazba květin
Přejít nahoru